چند ایده جالب برای آشپزخانه های كوچك

چند ایده جالب برای آشپزخانه های كوچك

 

 

چند ایده جالب برای آشپزخانه های کوچک

 

فقط به این دلیل که آشپزخانه شما جای کافی برای اجاق گاز شش‌شعله‌ای، سینک دوتایی، و یا یخچالِ ساید بای ساید ندارد از خیر طراحی و استفاده کاربردی از آشپزخانه خود نگذرید.

 

در این مطلب به 10 شیوه اشاره می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تا بیش‌ترین استفاده را از آشپزخانه خود و وسایل با اندازه‌های کوچک تا به‌ کارگیری فضاهای نگهدارنده خلاقانه، نمایید. امیدواریم که یکی از این راه‌ها به درد شما بخورد.  

1. وسایل کوچک اما توانمند. وسایل باکیفیت مانند اجاق گاز و یخچالی که در عکس بالا می‌بینید در اندازه‌های کوچک نیز تولید می‌شوند. تولیدکنندگان مطرح وسایل آشپزخانه  نیز وسایل آشپزخانه را در مدل‌هایی مناسب فضاهای کوچک طراحی می‌کنند و به همین دلیل حتی آشپزهای حرفه‌ای هم می‌توانند بهترین ابزار را در اندازه کوچک در بازار پیدا کنند.

 

2. سینک تکی. اگر می‌خواهید فضای بیش‌تری در آشپزخانه داشته باشید از سینک‌های تکی استفاده کنید. این نوع سینک‌ها در طرح‌ها و سبک‌های مختلف تولید می‌شوند، مانند سینک عکس بالا که به سبک مزرعه‌ای است و بسیار جادار به نظر می‌رسد.

 

3. سینک‌های مسطح). اگر واقعا می‌خواهید از هر سانتی‌متر بهره ببرید از سینک‌های مسطح استفاده کنید. چنین سینکی این امکان را به شما می‌دهد که فضای کار خود را تا پیش‌خان کناری سینک گسترش بدهید، زیرا لبه‌های این نوع سینک‌ها پنهان شده‌اند.

 

چند ایده جالب برای آشپزخانه های كوچك

 

4. جزیره‌های جادار. به جای این‌که از وسایل مختلف استفاده محدودی کنید سعی کنید از هر فضا بیش‌ترین بهره را ببرید. مثلا می‌توانید از جزیره‌ای استفاده کنید که در فضای زیرین خود فضاهای نگهدارنده زیادی دارد.

جزیره‌ای که در عکس بالا می‌بینید دارای یک سینک، یک اجاق گاز، فضایی برای نگهداری از قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌ها، چاقوها و ادویه‌جات، و نیز یک سطل آشغال است. اگر این فضا کافی نبود از فضای پشتی جزیره نیز می‌توانید استفاده کنید.

 

 

5. فضاهای نگهدارنده متصل به دیوار. آیا آشپزخانه شما دارای یک دیوار خالی است؟

 

فقط بر روی آن یک تقویم یا اثر هنری نصب نکنید، بیش‌ترین استفاده را از این فضا کرده و میله‌ها و چنگک‌هایی را از پایین تا بالا بر روی آن نصب کنید. با استفاده از این ابزار می‌توانید فضای زیادی برای نگهداری از حوله‌ها، چاقوها، و غیره ایجاد کنید.

 

از همین ایده برای قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌ها هم می‌توانید استفاده کنید. فقط به یک ردیف از دیوار بسنده نکنید و از همه فضا استفاده کنید.

نکته‌ای که باید در این دو عکس به آن توجه کرد این است که مالکان این خانه دیوار پشتی را مشکی کرده‌اند که باعث شده وسایل جلوه خوبی در این پس‌زمینه پیدا کنند.

 

منبع: چیدانه

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه