بهترین روش جلوگیری ازبارداری برای زوج های جوان که تازه ازدواج کرده اند چه روشی است قرص یا کاندوم؟ آیا کاندوم به تنهایی روش قابل اعتمادی است؟ در صورت مصرف قرص ایا امکان دارد برمیزان باروری تاثیر منفی گذارد؟ ایا باید قرص و کاندوم را با هم استفاده کنیم؟ پاسخ: بهترین روش جلوگیری از بارداری برای زوج های جوانی که تازه ازدواج کرده اند و فعلا قصد بچه دار شدن را ندارند استفاده نوبتی از کاندوم و قرص می باشد به طوری که پس از استفاده ی حدود شش ماه از کاندوم سپس یک دوره از قرص استفاده کنند و بعد از یک ...

بهترین روش جلوگیری ازبارداری برای زوج های جوان که تازه ازدواج کرده اند پرسش و پاسخ به مسائل جنسی / سری دومچه روشی است قرص یا کاندوم؟ آیا کاندوم به تنهایی روش قابل اعتمادی است؟ در صورت مصرف قرص ایا امکان دارد برمیزان باروری تاثیر منفی گذارد؟ ایا باید قرص و کاندوم را با هم استفاده کنیم؟
پاسخ:
بهترین روش جلوگیری از بارداری برای زوج های جوانی که تازه ازدواج کرده اند و فعلا قصد بچه دار شدن را ندارند استفاده نوبتی از کاندوم و قرص می باشد به طوری که پس از استفاده ی حدود شش ماه از کاندوم سپس یک دوره از قرص استفاده کنند و بعد از یک دوره استفاده از قرص دوباره به مدت حدود شش ماه از کاندوم استفاده کنند. و علت این روش این است که تخمدان های زن پس از مدتی استفاده از کاندوم تنبل شده و ممکن است در تخمک گذاری کوتاهی کنند و علت آن این است که تخمک رها شده پس از تحریک و یا احیانا ارضا شدن زن آماده ی لقاح می شود اما به علت عدم وجود اسپرم لقاحی صورت نگرفته و تخمک ظرف سه روز میمیرد، اما در استفاده از قرص اگر به طور مداوم صورت گیرد تخمدان ها به مرور در تخمک گذاری ضعیف شده و نوعی به اصطلاح فراموشی به آنها دست می دهد به طوری که ممکن است پس از مدتی به طور کلی تخمک گذاری را رها کرده و در اصطلاح فراموش کنند.


آیا نزدیکی از پشت باعث بارداری می شود؟
پاسخ:
خیر ، بارداری تنها از طریق رسیدن منی مرد به واژن زن امکان پذیر است.


آیاملاعبه در مقابل آینه اشکال دارد؟
پاسخ:
خیر ، اشکالی ندارد.


آیا ملاعبه در زمانی که زن عادت ماهانه است اشکال دارد؟ تا چه حد؟
پاسخ:
خیر ، اشکالی ندارد. برخی از مراجع ملاعبه از ناف تا زانوی زن را در این هنگام در حالت عادی و بدون اضطرار مکروه می دانند ولی در برخی موارد خوب است (مانند مواقع نیاز و شهوت شدید زن که با ملاعبه تخفیف پیدا می کند) و در برخی موارد امکان واجب شدن را نیز دارد ( مانند مواردی که اگر با زن ملاعبه نشود خوف افتادن زن به گناه باشد) و در غیر ناف تا زانو ی زن اشکالی مطرح نیست و همچنین ملاعبه ی زن با مرد نیز در این هنگام اشکالی ندارد.


 آیا مکیدن زیاد سینه همسر اشکال دارد؟
پاسخ:
خیر ، اگر برای زن ضرری ندارد و به بدن او آسیبی نمی رساند، اشکالی ندارد.


آیا بعد از هربار عشق بازی انزال صورت میگیرد؟
پاسخ:
خیر ، لزوما همیشه انزال صورت نمی گیرد و این بستگی به نحوه و مدت ملاعبه دارد.


دخول تا چه حد باعث پارگی پرده بکارت میشود؟ در هنگام ملاعبه آیا احتمال پارگی وجود دارد؟
پاسخ:
دخول معمولا اگر به اندازه ی دو بند انگشت کوچک دست باشد معمولا موجب پارگی بکارت می شود. و در هنگام ملاعبه اگر هم چنین احتمالی وجود داشته باشد (که بعید است) آن احتمال بسیار ضعیف است.


آیا در صورت پاره نبودن پرده بکارت, تماس مایعی که قبل از انزال ازمرد در اثر ملاعبه خارج میشودبا آلت زن احتمال بارداری را به همراه دارد؟
پاسخ:
اگر مرد بعد از آخرین انزال صورت گرفته ادرار کرده و پس از آن نیز استبراء (عمل مستحبی که پس از ادرار مردان در رساله های عملیه مذکور است) نماید، احتمال بارداری در حد صفر است گرچه هیچ امری در این عالم محال نیست.


آیا تغذیه خاصی وجود دارد که باعث افزایش ترشحات جنسی زن در هنگام ملاعبه شود؟
پاسخ:
تمام مواد غذایی که برای قوه ی باه و افزایش میل جنسی موثر اند در این امر نیز مفید هستند.


در دوران نامزدی که دخول میسر نمیباشد, آیا کشیدن آلت مرد بر روی آلت زن "کمی با فشار" اشکال دارد؟ آیا از لحاظ فیزیولوژیکی و یا پارگی پرده بکارت صدمه ای به زن وارد نمی شود؟
پاسخ:
خیر اشکالی ندارد و امری مقبول است و به طور معمول صدمه ای به یک زن بالغ وارد نمی کند.


آیا سکس دهانی "برای زن و مرد" از نظر شرعی و پزشکی ایراد دارد؟
پاسخ:
اگر منظور از سکس دهانی لذت دادن به همسر به وسیله ی دهان باشد، اگر همراه با کار حرامی مثل خوردن منی نباشد خیر حرام نیست بلکه گاهی شاید لازم هم باشد، و از نظر پزشکی نیز اگر آلت تمیز و پاک باشد اشکالی ندارد.


آیا ممکن است بدون دخول و تنها بر اثر تماس دست با واژن ( دستی که ممکن است قبلا به ترشحاتی که از الت مرد بیرون امده در ارتباط بوده) فرد حامله شود؟
پاسخ:
تنها اگر دست آلوده به منی مرد باشد ممکن است احتمال بارداری وجود داشته باشد.     

گردآوری: گروه دین و اندیشه پرداد

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه