با نوشیدنی های مفید و مضر برای بدن تان آشنا شوید.


 آسیبی که نوشیدنی‌های گازدار به بدن وارد می‌کنند، یکسان است. نوشابه‌های رژیمی تنها به لحاظ قند مصرفی با دیگر نوشابه‌ها تفاوت دارند که قند مورد استفاده در آن‌ها ساخارین است. چندی پیش این قند سرطان‌زا شناخته شده بود اما اکنون این نظریه را رد کرده‌اند، به همین دلیل نوشابه‌های رژیمی سالم‌تر از دیگر نوشابه‌ها شناخته می‌شوند.

کافئین موجود در این نوشیدنی‌ها برای افرادی که در مدت زمان زیادی از این نوشابه‌ها در وعده‌های روزانه خود استفاده می‌کنند، مانع از جذب کلسیم و ویتامین دی می‌شود.
نوشابه‌های گازدار به علت اسیدی بودن زیاد، معده را اذیت می‌کند و این خاصیت اسیدی باعث تحلیل استخوان‌ها و در نتیجه پوکی استخوان می‌شود.
این نوشیدنی‌ها نقش خاصی در ابتلا به سرطان‌ها ندارند اما با تکرر در مصرف نوشابه‌ها به دلیل افزایش ترشح اگزالات از کلیه، باعث تشدید ایجاد سنگ کلیه در افراد می‌شود.

دوغ طبیعی یکی از سالم‌ترین نوشیدنی‌هاست، در مطالعات جدید ثابت شده که عصاره‌های مورد استفاده در دوغ‌ها‌ مانند عصاره‌ نعناع، سرطان‌زا است و هرچه دوغ‌ها بدون مواد اسانسی و گاز باشند سالم‌ترند.

انواع شربت‌های خانگی اعم از شربت آبلیمو، سکنجبین، آلبالو و آبغوره را می‌توان در خانواده‌ها به خصوص برای مصرف کودکان جایگزین کرد.
بیشتر چای‌های کیسه‌ای و لیپتون‌ها دارای رنگ هستند و کافی‌میکس‌ها نیز دارای قند زیادی هستند که اگرچه فوایدی از جمله جذب بالای پتاسیم و آنتی اکسیدان‌ها دارند اما باید به میزان مصرف آن‌ها و همچنین موادی که همراه آن مصرف می‌شود از جمله شیرینی‌ها و خامه‌ها توجه کرد.

ماءالشعیر، متفاوت از دیگر نوشیدنی‌های گازدار است. ماءالشعیری که از تخمیر جو به‌دست می‌آید و نوعی فراوری مالت است، طعم گس و تلخی دارد و نوشیدنی سالم و مفیدی به حساب می‌آید.
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه