نان پنیر و سبزی ایرانی در جشنواره کن

نان پنیر و سبزی ایرانی در جشنواره کن

نان پنیر و سبزی ایرانی در جشنواره کن

ای کاش همه ارمقان های جمهوری اسلامی در این جشنواره ها مثل همین ارمقان باعث معرفی درست اسلام و ایران به مخاطبان آن در دنیا می شد. اما معمولا تا بحال چنین نبوده است. حرکات ناشایستی که…

به گزارش عرش نیوز،
رئیس سازمان سینمایی چندی قبل از برنامه‌های ویژه کاروان سینمای ایران در جشنواره کن برای معرفی هرچه بهتر فرهنگ ایرانی خبر داده بود و حتی در این راستا از سفره عصرانه ایرانی خبر داده بود که قرار است این سفره عصر امروز در بازار کن پهن شود.

 

براساس این گزارش، سفره عصرانه ایران شامل نان سنگک و پنیر و سبزی است که روز گذشته این محموله به کن ارسال شده است تا کاروان ایران به سرپرستی آرش امینی بتوانند پذیرایی شایسته‌ای از سایر غرفه‌داران و فیلمسازان مطرح انجام دهند.

 

پذیرایی از فیلمسازان در جشنواره کن با عصرانه ایرانی در شرایطی صورت خواهد گرفت که از ایران ۱۵ هنرمند و چندین مدیر از موسسات تابعه سازمان سینمایی در جشنواره کن ۶۷ حضور دارند و این عصرانه می‌تواند بهانه‌ای برای تعامل بهتر سینماگران و مدیران ایرانی با همتایان خارجی خود باشد.

 

جای این مطلب دراینجا خالی است که ای کاش همه ارمقان های جمهوری اسلامی در این جشنواره ها مثل همین ارمقان باعث معرفی درست اسلام و ایران به مخاطبان آن در دنیا می شد. اما معمولا تا بحال چنین نبوده است. حرکات ناشایستی که در سال های قبل توسط آقای اصغر فرهادی و امثال او و امسال هم معانقه خانم لیلا حاتمی با دبیر جشنواره کن که انسان را به یاد معانقه های قبل از انقلاب مادر گرامی ایشان در فیلم های فارسی آن زمان می اندازد، بیشتر باعث خجالت است تا سرفرازی.

 

مطلب مهم اینجاست که هالیوود با آن فرهنگ پست و تهی خود فرهنگ دنیا را تغییر داده است، اما هنرمندان ما با آن فرهنگ غنی و پشنوانه های بزرگی که افتخار این مرز و بوم است هیچ آبی را از آب تکان که ندادند هیچ، بلکه آن را وارونه هم چلوه می دهند.
بعضی از هنرمندان ما تصور می کنند راه پیشرفت سینمای ایران هم رنگ شدن با سینمای غرب و به کارگیری اصول آنهاست. راهش شرکت در این جشنواره و آن جشنواره است.

 

در صورتی که راهش رجوع به اصل خود و فرهنگ خودی است. جستجو و کشف جذابیت های فرهنگ و مطالب فرهنگ اسلامی ایرانی است.

 

باید منتظر ماند و دید که آیا سرو نان و پنیر سبزی برای سینماگران و مدیران فستیوال‌های خارجی باعث ارتقای تعاملات سینمای ایران با سایر کشورها به خصوص در حوزه پخش فیلم‌های ایرانی خواهد شد یا خیر؟

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه