ساعت های ضد آب برای اولین بار در سال 1926, توسط رولکس ساخته شد .


 1905
تاریخچه شرکت رولکس و "هانس ویلسدورف" بنیانگذار آن، به طور جدایی ناپذیری با هم در ارتباط است.
هانس در سال 1905 و در سن 24 سالگی شرکتی را در لندن تاسیس کرد که متخصص توزیع ساعت های  رولکس بود . فعالیت‌های رولکس بر پایه  شور و اشتیاق مردی در گردش بوده است که آن را به نامی جهانی تبدیل کرده است وحتی پس از درگذشت هانس ویلسدورف، رولکس هنوز هم جایگاه خود را به عنوان نامی مطرح در صنعت ساعت‌سازی و ساخت زیباترین ساعت های جهان حفظ کرده است و بعدها با تغییراتی از سوی شرکت ساعت سازی سوئیس مواجه شد .
رولکس، اولین شرکتی که ساعت ضد آب واقعی را تولید کرد - تصویر 1

1908
هانس ویلسدورف تصمیم گرفت که نامی مختصر و کوتاه و در عین حال زیبا و کوتاه را برای این برند انتخاب کند و در نهایت تصمیم گرفت از چند حرف زیبا در کنار یکدیگر که معنی خوبی را هم برساند استفاده کند .سرانجام نام رولکس را برای این ساعت های زیبای سوئیسی انتخاب کرد که در کل  رولکس به نوعی نماد ثروت، شهرت و موفقیت بوده است.
رولکس، اولین شرکتی که ساعت ضد آب واقعی را تولید کرد - تصویر 2

1910
رولکس اولین حرف خود را در کیفیت می زند . کیفیت به عنوان مهمترین مساله در ساخت این ساعت ها در نظر گرفته شد .در نهایت در سال 1910 اولین ساعت های مچی رولکس در سوئیس و با گواهی اعطا شده از سوی سازمان رسمی تولید و عرضه شدند.
رولکس، اولین شرکتی که ساعت ضد آب واقعی را تولید کرد - تصویر 3


1914
چهار سال بعد، در سال 1914، در بریتانیا به ساعت مچی رولکس گواهی کلاس "A" اعطا شد. در همین سالها بود که  نام رولکس به صورت رسمی برای این شرکت انتخاب شد. این اقدام با هدف محبوبیت هر چه بیشتر و عامه پسند کردن ساعت‌های مچی انجام گردید.
رولکس، اولین شرکتی که ساعت ضد آب واقعی را تولید کرد - تصویر 4

1919
از آن زمان تاکنون، مقر اصلی رولکس در شهر ژنو بوده است با اینکه  در شهرها و قاره‌های دیگر هم شعبه دارد . در نهایت رولکس در ژنو در سال 1920 به ثبت رسید.
رولکس، اولین شرکتی که ساعت ضد آب واقعی را تولید کرد - تصویر 5

1926
ساعت های ضد آب برای اولین بار در سال  1926, توسط رولکس ساخته شد .ساعت هایی که به دلیل این ویژگی که از حفاظت بالایی به دلیل ضد آب بودن برخوردار هستند بسیار منحصر به فرد و خاص معرفی شدند.
رولکس، اولین شرکتی که ساعت ضد آب واقعی را تولید کرد - تصویر 6

1927
رولکس نخستین شرکتی بود که ساعت ضد آب واقعی را تولید کرد که نقطه عطف دیگری در صنعت ساعت سازی جهان محسوب می شد و در نهایت در سال 1927 ضدآب بودن این ساعت توسط یک شناگر که بیش از 10 ساعت با این ساعت  زیر آب  بود به اثبات رسید.
در همان سال 1927 بود که سرانجام ضد آب بودن رولکس به ثبت رسید و از موفقیت های رولکس محسوب شد. 

1931
نخستین ساعت خود کوک رولکس در سال 1931 به بازار عرضه شد. این ساعت نیروی خود را از طریق مکانیزم داخلی و حرکت های  دست که ساعت را می بست، تامین میکرد. به این ترتیب  نه تنها نیاز به کوک کردن ساعت نبود، بلکه مشکلات کوک کردن و آسیب رسانی های بعد از آن هم برطرف گردید.
رولکس، اولین شرکتی که ساعت ضد آب واقعی را تولید کرد - تصویر 7

سال 1933
در این سال بود که دیگر ساعت های رولکس بالاترین  حرف را میان ساعت های جهانی زد و عملکرد های راضی کننده ای را عرضه کرد. 
رولکس، اولین شرکتی که ساعت ضد آب واقعی را تولید کرد - تصویر 8

1935
رولکس در سال 1935 در عرصه های مختلف به رسمیت شناخته شد و مشخصات فنی بی شماری برای آن تشخیص داده شد و در نهایت از محبوبترین ساعت ها رقم خورد.
رولکس، اولین شرکتی که ساعت ضد آب واقعی را تولید کرد - تصویر 9


ادامه دارد ...


تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغکلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه