اگر می خواهید به تزئین اتاق خود بپردازید بهتر است که در ابتدا فرش ها را انتخاب کنید .


1 - انتخاب فرشی که بیش از اندازه کوچک است !
اگر فرشی که برای یک اتاق در نظر می گیرید بیش از اندازه کوچک باشد باعث می شود که فضای اتاق بسیار کوچک تر از آنچه که است ،به نظر برسد .دانیل اوکی طراح دکوراسیون داخلی می گوید : فرش را باید به اندازه ای در نظر گرفت که مبلمان و دیگر وسایل دور تا دور آن جا بگیرد و تا آنجایی بزرگ باشد که زمانیکه روی مبل می نشینیم ،پاهایمان روی زمین قرار نگیرند .مخصوصا اینکه این نکته در اتاق نشیمن باید بسیار مورد توجه قرار گیرد.
آمبر لیوس طراح داخلی هم در این باره می گوید : در اتاق خواب باید اندازه ی فرش طوری باشد که زمانیکه از خواب بیدار می شوید و پای خود را روی زمین می گذارید ،پایتان روی فرش قرار گیرد .
در انتخاب فرش مواظب این اشتباهات باشید - تصویر 1

2 - استفاده نکردن از چند تکه قالیچه کوچک در یک اتاق!
3 - خالی نگذاشتن کناره های دیوار !
دانیل اوکی می گوید :  از اینکه لبه های دیوار را خالی بگذارید نترسید چرا که این کار چیدمان و فضا را زیباتر نشان می دهد وبه این ترتیب اتاق را به اندازه ای که لازم است از فرش پر کنید .
در انتخاب فرش مواظب این اشتباهات باشید - تصویر 2

4 - انتخاب فرش در مرحله ی آخر
اگر می خواهید به  تزئین اتاق خود بپردازید بهتر است که در ابتدافرش ها را انتخاب کنید .فرش وسیله ای از هر اتاق می باشد که به همه چیز اتاق ربط دارد و شما را در طراحی و دکوراسیون خانه یاری می کند و کار را برایتان راحت تر خواهد کرد .( تا زمانی که فرش را نخریده باشید نمی توانید دیگر وسایل اتاق را خریداری کنید )
لیوس هم در این باره می گوید : هنگامی که ما مشغول طراحی و چیدمان یک اتاق می شویم در ابتدا فرش را انتخاب کرده و می اندازیم و بعد هم پرده اتاق را زده و در آخر دیگر وسایل را انتخاب می کنیم. 
در انتخاب فرش مواظب این اشتباهات باشید - تصویر 3

5 - انتخاب نکردن طرح مناسب برای فرش هر اتاق
دانیل اوکی می گوید : اینکهفرش اتاق بهتر است چه طرحی داشته باشد بسیار مهم می باشد .مثلا برای اتاقی که دیوارهای آن قهوه ای و تیره می باشد بهتر است از فرشی روشن استفاده شود ،تا فضای اتاق را شادتر نشان دهد.
در انتخاب فرش مواظب این اشتباهات باشید - تصویر 4

6 - تکان خوردن فرش
اینکهفرش در جای خود ثابت بماند و تکان نخورد بسیار مهم می باشد که این کار تنها با استفاده از چسباندن ترمز فرش پشت آن میسر نمی شود و گاهی اوقات لازم است که پایه ی یکی از وسایل را روی آن قرار داد تا ثابت بماند .
در انتخاب فرش مواظب این اشتباهات باشید - تصویر 5

7 - به دنبال یک فرش ارزان قیمت 
اگر به دنبال یکفرش ارزان قیمت و مقرون به صرفه می باشد بسیار اشتباه می کنید .دنیل اوکی می گوید : بهتر است به جای یک فرش به درد نخورد و تعویض مرتب آن ،از همان ابتدا یکفرش از جنس خوب بخرید .مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد .فرش اگر جنس خوبی نداشته باشد و ارزان باشد بعد از مدتی مثل یک گلیم به نظر می رسد .
در انتخاب فرش مواظب این اشتباهات باشید - تصویر 6

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه