ایده هایی برای دکور نشیمن کوچک

دکور نشیمن کوچک

اگر نشیمن خانه تان کوچک است می توانید با استفاده از این ترفند ها آن را بزرگ تر از آنچه که هست، جلوه دهید.

وسایل و مبلمانی که فضای کمی را اشغال می‌کنند انتخاب کرده و از راه حل‌های ذخیره سازی هوشمندانه و وسایلِ دکوری شیک استفاده نمایید تا نشمینِ خود را بزرگ‌تر نشان دهید.

هوشمندانه وسایل خانه‌تان را انتخاب کنید
چه زمانی که وسیله جدیدی را می‌خرید و یا آن را از جای دیگری به خانه‌تان می‌آورید، ابتدا در موردِ فضایی که اشغال می‌کند، فکر کنید. انتخاب‌های درست موجب می‌شود که فضایتان بزرگ‌تر به نظر برسد. در اینجا ایده‌هایی را به شما ارائه می‌دهیم:

  • از وسایلِ چند منظوره استفاده کنید. برای مثال مبلمانی که در دسته هایِ بزرگِ چوبیشان کشو‌ یا فضا‌هایی برای ذخیره سازی وسایل تعبیه شده است و یا می‌شود از دسته هایِ پهنشان به عنوانِ میزِ کوچک استفاده کرد.
  • از وسایلِ کوچک‌تر و قابلی حمل استفاده کنید تا به راحتی بتوانید در صورتِ لزوم چینش آن‌ها را تغییر دهید (در زمان‌هایی که برنامه‌های تفریحی دارید یا بچه‌ها می‌خواهند بازی کنند).
  • از فضاهای ذخیره سازی که در داخلِ دیوار‌ها تعبیه می شوند، استفاده کنید. این فضا‌ها معماری خانه را نیز زیبا می‌کنند.
  • وسایلی را انتخاب کنید که بیش از اندازه فضایِ نشیمن را اشغال نکنند و مانعی بر سرِ جریانِ رفت و آمد نباشند.
  • عناصرِ دایره‌ای شکل را به اتاقِ کوچکِ مربع شکل اضافه کنید. مثلاً کاناپه‌هایی با پشتِ گرد، میزِ گردِ قهوه خوری و.... گوشه‌های گرد به جایِ گوشه‌های تیز و سخت، نشیمنِ کوچک را به محلی آرامبخش و راحت تبدیل می‌کنند.
  • با این ایده مقابله کنید که در نشیمنِ کوچک تنها می‌توانید از وسایل کوچک استفاده کنید. گاهی اوقات تنها چند تکه وسیله بزرگ می‌توانند فضایِ کوچک را بزرگ‌تر نشان دهند، اما در عوض تعدادِ زیادی وسیله کوچک می‌توانند فضا را خفه کننده و شلوغ نشان دهند.

ذخیره سازی وسایل به شیوه‌ای هوشمندانه
نشیمن خانه‌تان تنها فضایی برای جمع شدنِ افراد دورِ هم و نشستنِ آن‌ها نیست، بلکه فضایی است که خانواده‌تان در آن کار یا بازی می‌کنند. اگر فضایتان کوچک است، عملکرد مؤثر و پُربازده در آن سخت می‌شود. بنابراین به پیشنهاداتِ زیر که در موردِ ذخیره سازی‌اند، توجه کنید و هر کدام از آن‌ها را که می‌خواهید به کار بگیرید:

  • مبلمان و وسایلی را انتخاب کنید که محلی مخفی برای ذخیره سازی داشته باشند. از میز‌هایی استفاده کنید که طبقاتی در زیرشان دارند. و یا سبد‌های کشویی و سطل‌هایی که در فضای خالی زیر میز تعبیه می شوند.
  • از کتابخانه‌ها به عنوان تقسیم کننده‌های فضایِ اتاق استفاده کنید. بدین وسیله می‌توانید هم فضایی را برای نشستنِ خصوصیِ خود پدید آورید و هم وسایلی را در قفسه‌های کتابخانه ذخیره سازی کنید. می‌توانید یک قفسه کتاب با ارتفاعِ کوچک را در پشتِ کاناپه قرار دهید تا از بالایِ آن به عنوانِ یک میزِ کنسول نیز استفاده کنید.
  • مبل یا صندلی را از دیوار دور کنید تا در پشتِ آن‌ها کنسول‌هایی استفاده نمایید. در بالایِ این کنسول‌ها می‌توانید وسایلِ تزئینی قرار داده و در داخلِ آن وسایلتان را ذخیره سازی کنید. همچنین ایجادِ یک منطقه دنجِ مکالمه در مرکزِ ات��ق با فضای تزئینی، موجب می‌شود که اتاق بزگ‌تر به نظر برسد، زیرا مناطقِ متعددی در اتاق به وجود می‌آیند.
  • همواره قفسه‌های کتاب، رویِ میز‌ها و کنسول‌ها را مرتب نگه داشته و در هم ریختگی و شلوغی را به حداقل برسانید تا به اتاقتان روحِ باز و فضایی بزرگ ببخشید.

استفاده از ترفند‌های تزئینی
شما نمی‌توانید ابعادِ اتاقتان را تغییر دهید، اما می‌توانید چشم‌ها را به اشتباه بیاندازید تا اتاق را بزرگ‌تر از آنچه که واقعاً هست ببینند. از این ترفند‌های تزئینی برای به اشتباه انداختنِ چشم‌ها و بزرگ‌تر به نظر رسیدنِ نشیمنتان استفاده کنید:
مقیاسی بزرگ را به کار بگیرید تا تأثیر بزرگی ایجاد کنید. قرار دادنِ یک اثرِ هنری یا یک تابلویِ بزرگ بر رویِ دیوار یک نقطه کانونی قوی ایجاد کرده و فضای اتاق را باز می‌کند. قطعات متعدد و پراکنده در اتاق، آن را در هم ریخته و کوچک نشان می‌دهند. همچنین با کاغذ دیواری کردنِ تنها یک دیوار و ایجاد نقطه کانونی می‌توانید همین اثر را ایجاد کنید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه