اکران چند مترمکعب عشق در افغانستان

اکران چند مترمکعب عشق در افغانستان

خبرگزاری تسنیم:جمشید محمودی کارگردان«چند متر مکعب عشق» گفت: به احتمال زیاد اکران «چندمتر‌مکعب عشق» در افغانستان زودتر از ایران است ولی پیش از آن، مخاطب قابل توجهی از مهاجران افغانستانی‌ که در ایران هستند این فیلم را خواهند دید.

جمشید محمودی کارگردان «چند متر مکعب عشق» در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم گفت: ما دوست داشتیم که حوزه هنری «چند متر مکعب عشق» را در لیست اکران عید فطر قرار دهد که یکی از فصلهای خوب اکران فیلم است و از ابتدا هم جز گزینه ها بودیم.

وی ادامه داد: اگر چه فکر می‌کنم فیلم مخاطب خودش را دارد و برخی از دوستان با توجه به فصل روایت فیلم «چند متر مکعب عشق» که فصل سردی است معتقدند که شش ماه دوم سال مخاطبان بیشتری را به سینما بکشاند.

محمودی در مورد اکران این فیلم درجشنواره های خارجی گفت: خیلی دوست داریم که «چند متر مکعب عشق» در بخش رقابتی جشنواره های بین المللی حضور داشته باشد و فکر می‌کنم بتواند نمونه خوبی از سینمای ایران برای حضور در جشنواره‌های بین المللی باشد.

کارگردان جوان «چندمتر‌مکعب عشق» در مورد اکران این فیلم در کشور افغانستان گفت: محمد ابراهیم عارفی رئیس افغان فیلم، قبل از جشنواره سی و دوم فجر، «چند متر مکعب عشق» را دید و دوست داشت و صحبتهایی هم برای اکران محدود در سینماهای افغانستان داشتیم که فکر می‌کنم این فیلم در فصل تابستان و زودتر از اکران سینماهای ایران نمایش داده شود.

وی اضافه کرد: تصمیم داریم سفری هم با نوید محمودی تهیه کننده این فیلم به کشور افغانستان داشته باشیم و در این سفر ساعد سهیلی، حسیبا ابراهیمی و نادر فلاح همراه ما خواهند آمد تا اکران اول این فیلم در افغانستان را کنار افغانستانی‌ها ببینیم.

کارگردان جوان «چندمتر‌مکعب عشق» ادامه داد:در روزهای آخر جشنواره فیلم فجرخبر پخش این فیلم برای افغانستانی‌ها مهاجر در ایران جدی تر شده بود و دوست داشتند که فیلم را ببینند. ما برای این مخاطبان هم فکر اساسی کردیم و چون فکرمی‌کنیم داستان فیلم نزدیک به واقعیت مهاجرین افغانستانی‌ است، تصمیم داریم فیلم را در محافل افغانستانی های مهاجر ایران نیز اکران کنیم.

محمودی اضافه کرد: البته این فیلم قصه‌ی عاشقانه‌ای را روایت می کند و این عاشقانه در کل فیلم بر داستان‌های دیگر می‌چربد و معمولا قصه های عاشقانه مخاطبان خود را خواهد داشت.

وی تاکید کرد: افغانستان اولویت اول اکران بین المللی «چندمتر‌مکعب عشق» خواهد بود ولی ما به کشورهای دیگر هم برای اکران فکر می کنیم.

بهترین کارگردان بخش «نگاه نو» جشنواره سی و دوم فیلم فجر در مورد اینکه حضور این فیلم در جشنواره فیلم کن گفت: با اینکه «چندمتر‌مکعب عشق» جز فیلم هایی بود که تا آخرین لحظه در لیستهای تحت‌بررسی جشنواره فیلم کن قرار داشت ولی براساس معیارهایی هیات انتخاب این جشنواره این فیلم پذیرفته نشد. البته به غیر از یک فیلم کوتاه از ایران هیچ فیلم دیگری از ایران و افغانستان هم در این جشنواره پذیرفته نشد.

محمودی در آخر گفت: دوست داریم که این فیلم در جشنواره های مطرح دنیا در بخش رقابتی قرار بگیرد و نه در بخش جنبی جشنواره. چون این فیلم قابلیت دیده شدن را دارد.

اولین اکران «چندمتر‌مکعب عشق» در جشنواره سی و دوم فیلم فجر بود که با استقبال تماشاگران و منتقدان همراه بود. این فیلم در بخش «نگاه نو» جشنواره سی و دوم فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین فیلم و سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی را دریافت کرد.

«چندمتر‌مکعب عشق» به کارگردانی جمشید محمودی و تهیه کنندگی نوید محمودی ساخته شده است. این فیلم در مورد زندگی مهاجران افغانستانی در داخل ایران است و در خلاصه داستان آن آمده است: عبدالسلام مهاجر افغانستانی به همراه دخترش در یک کارگاه مشغول به کار است. صابر کارگر ایرانی عاشق دختر او می‌شود اما عشقی که فرجامش را هیچ کس نمی‌داند.

در این فیلم ساعد سهیلی، حسیبا ابراهیمی، نادر فلاح، علیرضا استادی و مسعود میرطاهری ایفای نقش کردند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه