انتشار کتاب پیامبر به نام «محمد (ص) کیست» در سراسر آمریکا

انتشار کتاب پیامبر به نام «محمد (ص) کیست» در سراسر آمریکا

همزمان با سالروز توهین کارگردان آمریکائی به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص)، مسلمانان مقیم آمریکا کتاب محمد (ص) کیست را به زبان انگلیسی در سراسر آمریکا منتشر کردند.

به گزارش پایگاه شبکه خبر، در مراسم رونمائی از این کتاب که ترجمه کتاب فروغ ابدیت آیت الله جعفر سبحانی و درباره تاریخ و سیره عملی زندگی گهربار رسول گرامی اسلام است، جمعی از اندیشمندان شیعی حضور داشتند.
رایزن فرهنگی کشورمان در سازمان ملل گفت: این اقدام در پاسخ به انتشار فیلم توهین آمیز سال گذشته کارگردان آمریکائی برضد پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) بود تا به مردم آمریکا ثابت شود، مسلمانان واقعی اهل گفتگو و مجادله احسن هستند.
دکتر محسن اسلامی با اشاره به کیفیت و قیمت مناسب این کتاب ارزشمند و استقبال اولیه خوب جامعه دانشگاهی آمریکا گفت: نسخه چاپی و الکترونیکی این کتاب در پایگاه اینترنتی آمازون در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.
سید فیصل رضا عابدی، سناتور شیعه پاکستانی نیز در حاشیه این مراسم گفت: در چهارده قرن گذشته، تلاش های زیادی برای مخدوش کردن چهره تابناک پیامبر اسلام (ص) صورت گرفته است ولی به دلیل الهی بودن ایشان، این اقدامات راه به جائی نبرده اند.
دکتر سید میثم رضوی، نماینده تشکل غیردولتی شیعی در سازمان ملل نیز با اشاره به برداشت های نادرست از اسلام حقیقی، اعمال فشار بر شیعیان در کشورهایی مانند بحرین و عربستان را نوع دیگری از موج اسلام هراسی اما از نوع شرقی خواند.
شرکت کنندگان در این همایش بر ضرورت پرهیز رسانه های آمریکائی از ترویج اسلام هراسی تاکید و از جامعه دانشگاهی این کشور خواستند با مطالعه منابع صحیح معرفی اسلام، در اصلاح نگاه مخدوش مردم آمریکا به مسلمانان کمک کنند.
حادثه یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی و معرفی چهره های سلفی و تندرو القاعده به عنوان عاملان این اقدام تروریستی، نقش مخربی در نگاه جامعه آمریکا به مسلمانان جهان داشت./شبکه خبر

 

 

 

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه