در ازدواج جوان ها سختگیرى نکنید، و شرائط اضافى و بیهوده به میان نکشید؛ زیرا اگر راه ازدواج را مشکل کنید و جوانها نتوانند به سادگى ازدواج کنند؛ فتنه و فساد، روى زمین را فرا مى گیرد. حسین بن بشار، یکى از یاران امام نهم(ع)، به امام جواد(ع) نامه نوشته و عرض کرد: مردى خواستگار، بخانه ما مى آید، نظر شما در مورد شرایط یک خواستگار چیست؟ حضرت، در جواب فرمود: هر خواستگارى که، به خانه شما آمد؛ اگر دیندارى و امانتدارى او راپذیرفتید (از هر طبقه و صنفى باشد) با او وصلت کنید و او را به دامادى بپذیرید. و د ...

سن ازدواج,وام ازدواج,ازدواج آسان,احادیث مربوط به ازدواج,در ازدواج جوان ها سختگیرى نکنید، و شرائط اضافى و بیهوده به میان نکشید؛ زیرا اگر راه ازدواج را مشکل کنید و جوانها نتوانند به سادگى ازدواج کنند؛ فتنه و فساد، روى زمین را فرا مى گیرد. حسین بن بشار، یکى از یاران امام نهم(ع)، به امام جواد(ع) نامه نوشته و عرض کرد: مردى خواستگار، بخانه ما مى آید، نظر شما در مورد شرایط یک خواستگار چیست؟
حضرت، در جواب فرمود: هر خواستگارى که، به خانه شما آمد؛ اگر دیندارى و امانتدارى او راپذیرفتید (از هر طبقه و صنفى باشد) با او وصلت کنید و او را به دامادى بپذیرید. و در ادامه این آیه را مرقوم فرموده بود: اِلاّ تَفْعَلُوا تَکُنْ فِتْنَةٌ فِى الاَْرْضٍ وَ فَسادٌ کبیرٌ. (1): اگر این دستور را انجام ندهید فتنه و فساد عظیمى در روى زمین روى مى دهد.
کنایه از اینکه، در ازدواج جوان ها سختگیرى نکنید، و شرائط اضافى و بیهوده به میان نکشید؛ زیرا اگر راه ازدواج را مشکل کنید و جوانها نتوانند به سادگى ازدواج کنند؛ فتنه و فساد، روى زمین را فرا مى گیرد و شما نمى توانید جلوگیرى کنید. در حالی که زمینه فساد را، خود شما آماده کرده اید.

تهیه و گردآوری : گروه دین و اندیشه پرداد / منبع : جام

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه