آباژورها، خورشیدهای کوچک خانه!

آباژورها یکی از زیباترین و در عین حال تاثیرگذارترین عناصر دکوربندی در هر منزل یا حتی دفتر کاری می‌توانند باشند.
انواع بسیار متنوع و کوچک و بزرگی از آباژورها در بازار وجود دارند. نکته مهم آن است که از آنها به بهترین نحو و در مناسبت‌ترین نقطه منزل و دفتر کاری استفاده شود. این یک استفاده سلیقه‌ای است اما به یاد داشته باشید خوب است آباژور را برای گوشه‌های دور از نور مستقیم آفتاب استفاده کنید.

 

آباژورها، خورشیدهای کوچک خانه!


شما با توجه به بودجه خانواده و همچنین شیوه دکوربندی داخل منزل یا دفتر کاری می‌توانید از مدل‌های کوتاه یا بلند آباژورها استفاده کنید. شاید لزومی نداشته باشد که از آباژورهای گرانقیمت و پرنقش و نگار استفاده کنید.

آباژورها، خورشیدهای کوچک خانه!


اخیراً آباژورهایی وارد بازار شده‌اند که با استفاده از کاغذهای مخصوص ساخته شده و به خاطر جنس خاص خود، نور را به خوبی ‌در محیط اطراف منتشر می‌کنند. سبک بودن، مزیت دیگر آنهاست. سعی کنید رنگ آباژوری که انتخاب می‌کنید، همخوانی خوبی ‌با لوازم و اشیای بزرگ اتاق داشته باشد.


به یاد داشته باشید اگر سقف اتاق مورد نظر شما کوتاه است از آباژور بلند استفاده نکنید. با استفاده از آباژور کوتاه این امکان را برای نور فراهم کنید که در محیط اطراف و همچنین سقف منتشر شود.


با این کار توجه چشم را نیز به سقف و نور متمرکز تابیده شده روی آن جلب نمی‌کنید. برای اتاق خواب کودکان از آباژورهایی استفاده کنید که طرح‌های فانتزی و کودکانه داشته باشند و بالطبع برای اتاق نشیمن و پذیرایی از‌ آباژورهای با طرح ساده استفاده کنید.
سعی کنید تا شعاع حداقل نیم‌متری آباژور، شئ بزرگ دیگری قرار ندهید تا آباژور جلوه خود را از دست ندهد.


نکته آخر این است که خوب است میزی که برای آباژور در نظر می‌گیرید، سطح رویی براق و منعکس‌کننده نور نداشته باشد تا نور با سطح انتشار یکنواخت در محیط منتشر شود.

 

 

منبع : ویستا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه